Online vyučovanie

04.09.2019

Online vyučovanie ako edukačná metóda pre deti

Dnes je známe, že deti milujú pozeranie videí na rôznych zariadeniach, či už ide o zábavu alebo online vzdelávanie, a ich hlad po médiách neustále rastie. Deti sú obzvlášť priťahované ku kresleným videám, aby získali "inšpiráciu, kompetencie a sebadôveru." Atraktívnosť fiktívnych videí pre deti podporuje neobmedzený potenciál vzdelávacích technológií.

Všeobecne platí, že deti sa dobre stotožnia s videom ako so vzdelávacou technológiou, pretože je to ľahší spôsob, ako emocionálne a kultúrne pochopiť to, čo vidia. Vzdelávanie je totiž aj o pochopení kultúry, nie o prenose informácií.

Deti sa z videohovoru učia podstatne viac ako zo vzdelávacieho softvéru, pretože to upriamuje ich pozornosť jedinečným a osobným spôsobom. Cítia sa blízki k osobe, ktorá k nim vysiela informácie! V spoločnosti ESITY milujú deti online lekcie s lektormi naživo. Učitelia sprostredkúvajú emócie a vysvetľujú lekcie hravým spôsobom, aby udržali pozornosť detí. V súčasnosti sú videohovory na veľkom vzostupe po celom internete a zdá sa, že sú najlepším médiom na komunikáciu s deťmi.

Pravdepodobne v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov budú videohovory na vzostupe aj ako vzdelávacia metóda, pretože deti, rovnako ako ostatní ľudia, radi sledujú skutočných ľudí, ktorí robia skutočné veci. Zapnite teda kameru!

Pozrite si ukážkovú hodinu, ktorej cieľom je pomôcť deťom naučiť sa po anglicky hravou a pútavou formou!

Vyskúšajte ukážkové vyučovanie pre vaše dieťa teraz!