Online vyučovanie

04.09.2019

Vyučovanie angličtiny pre deti online sa dá robiť aj kvalitne

Počas korony sme si mnohí zvykli na online vyučovania. Keďže my sme vyučovali online dávno predtým, ako začala korona, bolo niekedy ťažké presvedčiť ľudí, že také niečo vôbec existuje. Teraz máme iný problém - presvedčiť ľudí, že sa to dá robiť aj kvalitne :) Naše školstvo totiž nemalo čas, prostriedky a ani dôvod investovať do vzdelania učiteľov a do materiálov na kvalitné online vyučovania.

My však máme aj čas, aj prostriedky a aj dôvod to robiť - a preto investujeme do vzdelania lektorov a do online materiálov, aby boli vyučovania z domu naozaj kvalitné a tým pádom mali aj dobré výsledky.

Prečo napríklad nevyužiť to, čo online svet ponúka - na oživenie vyuovaní? Interaktívne hry, videá, virtuálne pomôcky a obrázky namiesto textu a mnoho, mnoho ďalšieho.

Deti si pred každým vyučovaním pozrú krátke video z youtubu, aby sa oboznámili s novými výrazmi či ich použitím už pred začiatkom vyučovania.

Na vyučovaní od detí vyžadujeme neustálu aktivitu a zapájanie sa, takže sa nestíhajú nudiť a do slovenčiny sa prechádza len minimálne (a aj to s prekladom do cieleného jazyka).

Vyučovania sú podrobne naplánované a vždy je na výber z viacerých aktivít. Tie, čo deti nebavia, prebehneme či preskočíme. Tie, čo deti bavia, robíme dlhšie. Nejde predsa o vyplnenie cvičení. Ide o to, aby si deti už na hodine zapamätali čo najviac z preberaného učiva jeho používaním - a to tým spôsobom, ktorý im vyhovuje najlepšie.

A samozrejme, odmenou pre každé dieťa je online hra na konci vyučovania, ktorej sa snažíme venovať aspoň 5 minút v rámci 25-minútového vyučovania. Je to motivácia pre deti byť aktívne počas celého vyučovania, lebo ak robia, čo majú, ku hre sa dostaneme rýchlejšie a môžu sa hrať dlhšie. Naozaj to funguje :-) Nehovoriac o tom, že hry sú opäť zamerané na danú preberanú látku.

A čo je na tom najlepšie? Osobný prístup! Videohovory sú na vzostupe aj ako vzdelávacia metóda, pretože deti, rovnako ako ostatní ľudia, radi komunikujú so skutočnými ľuďmi, ktorí robia skutočné veci. Zapnite teda kameru!

Pozrite si ukážkovú hodinu, ktorej cieľom je pomôcť deťom naučiť sa po anglicky (či iný jazyk z našej ponuky) hravou a pútavou formou!

Máme kurzy pre škôlkárov už od 3 rokov, pre školákov od 6 rokov, pre tínedžerov od 12 rokov, aj pre mladých dospelých od 15 rokov (sú radi, keď ich tak voláme :))

Vyskúšajte ukážkové vyučovanie pre vaše dieťa teraz!